BLOKACE INTERNETOVÝCH STRÁNEK

 

Blokování stránek je provedeno přesměrováním blokované adresy na jinou.

Např: blokování adresy www.nevhodnaadresa.cz bude provedeno tak, že bude zobrazení této stránky přesměrováno na adresu 127.0.0.1. Uživatel sice zadá svojí nevhodnou adresu, ale uvidí zobrazenou 127.0.0.1.

Tato adresa je adresou počítače, na kterém chce uživatel zobrazit nevhodnou adresu. Prakticky všechny počítače nemají nainstalován a spuštěn internetový server, proto je možné blokovat stránky přesměrován na uživatelům počítač. V případě, že budete chtít přesměrovat blokované stránky na Váš server, můžete nastavit blokování na adresu Vašeho serveru.

Přesměrování stránek je zapsáno v soubor hosts, který je umístěn hluboko v adresářích systému Windows. Z toho vyplívá, že tento soubor je možné provádět s administrátorským právem. Adresa, na kterou se uživatelské zadání přesměruje, je vždy ve formátu IP adresy. Proto Vaše zadání adresy bude vždy převedeno na IP adresu, tedy skupinu 4 čísel oddělených tečkami.

Jak přesně fungují záznamy v souboru hosts najdete na internetu na serveru C4.

 

POSTUP

 

V hlavním okně programu zvolte kartu ROZCESTNÍK a na této kartě vpravo „Ovládání“. Na této kartě klikněte na tlačítko „Změnit blokované stránky“.

 

Popis: C:\SB\img\b_vzdalblok_01.jpg

 

 

Aby bylo možné změnit nastavení blokovaných stránek, je nutné zadat administrátorský přístup.  

Popis: C:\SB\img\b_vzdalblok_02.jpg

 

Po zadání administrátorského přístupu uvidíte okno s průběhem aktualizace stránek.  

Popis: C:\SB\img\b_vzdalblok_03.jpg

 

Na konci procesu získáte souhrn aktualizace nastavení.

Popis: C:\SB\img\b_vzdalblok_04.jpg